Rajstopy damskie

Jest 349 produktów.

Rajstopy damskie

Nasz sklep internetowy z rajstopami online posiada szereg wzorów, kolorów i modeli rajtuz, które bez wątpienia sprawdzą się w każdej sytuacji. Jak wybrać najlepsze z najlepszych? Na co zwracać uwagę, a które kwestie całkowicie pomijać?

Jak wybrać rajstopy? – czy tanie znaczy gorsze?

W przypadku rajstop, kryterium „tanie” ma najmniejsze znaczenie. Szukając odpowiednich rajtuz winniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość, a więc parametry, które bezpośrednio nas interesują. Już na samym początku powinniśmy określić czego nam potrzeba. Wszak rajstopy modelujące posiadają zupełnie inne wartości użytkowe, aniżeli modele tradycyjne. Jeżeli wiemy już, w jakiej kategorii znajdują się preferowane przez nas rajtuzy, możemy zająć się takimi kwestiami jak: grubość czy kolor. Nieco więcej o gramaturze rajstop powie nam skrót DEN (gęstość splotu włókien). Nie ukrywajmy, modne, a zarazem ekskluzywne rajstopy damskie charakteryzują się niewielką gęstością – czym cieńsze, tym bardziej eleganckie. Przyjęło się, iż uniwersalna grubość oscyluje w granicach 15-20 DEN.

Następnie należy zwrócić uwagę na kolor… Od wielu długich lat największą popularnością cieszą się modele naturalne – cienkie, cieliste rajstopy. Świat rajstop jest jednak znacznie, znacznie większy… Współczesne trendy nie wykluczają modnych i eleganckich rajstop o grubym splocie. Chociaż większość pań nie ma do nich zaufania, projektanci nierzadko przechodzą samych siebie, aby stworzyć rajtuzy praktyczne, wygodne, a przy okazji niesamowicie stylowe. Bądź co bądź w naszej szafie nie powinno zabraknąć co najmniej kilku odcieni oraz grubości rajstop cielistych, gdyż te pasują do każdej stylizacji, niezależnie od pory roku, a także czarne rajstopki. Na chłodniejsze miesiące lepsze będą nieco grubsze modele w kolorze czarnym lub grafitowym. Jaskrawe, dość ekstrawaganckie kolory nie cieszą się największą popularnością. Panie doceniły jednak rajstopy we wzory oraz rajstopy kabaretki.

Rajtuzy we wzory czy gładkie? – nasz sklep posiada zarówno rajstopy wzorzyste jak i klasyczne.

Mitem jest, że stylowa kobieta powinna nosić wyłącznie gładkie modele, zaś całkowicie zapomnieć o rajstopach ze wzorami czy jednym stylowym wzorkiem. Ogólna zasada w tej kwestii jest prosta: przy jasnych i delikatnych stylizacjach zakładamy cienkie i jasne rajstopy, zaś do nieco grubszych tkanin, grubsze i ciemniejsze rajtuzy. Jak możemy zauważyć, nie ma tu nawet wzmianki o ewentualnym wzornictwie wybranego przez nas modelu. Warto jednak mieć na uwadze to, iż rajstopy nie mogą być ciemniejsze niż same buty. Jeżeli chcemy optycznie wydłużyć sylwetkę, szpilki winny być w tym samym kolorze co rajtuzy. Nie sposób nie wspomnieć również, że największą wpadką w tym zakresie jest zakładanie rajstop do butów z odkrytym przodem bądź tyłem (nawet jeśli są to rajstopy pończochy).

Do pracy bądź na spotkanie biznesowe znacznie bardziej sprawdzą się cieńsze i niepołyskliwe modele – do 20 DEN. W nieco chłodniejsze dni można sięgnąć po 40 DEN. Nie zaleca się używania cieńszych np. 6 DEN, gdyż najczęściej są to tzn. „jednorazówki” – szybko się niszczą i praktycznie ich nie widać. Na wieczorne wyjścia dużo lepszym rozwiązaniem będą rajstopy z połyskiem bądź z brokatem. Ekskluzywne kreacje wymagają od nas określonej grubości rajtuz – do 15 DEN. Jeszcze do niedawna rajstopy wzorzyste czy ażury nie cieszyły się zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej. Obecnie, projektanci mody prześcigają się w tworzeniu rajtuz nietypowych, stanowiących ozdobę samą w sobie.

Modele we wzory mogą stanowić świetne uzupełnienie tradycyjnych stylizacji. Urocze serduszka sprawdzą się np. przy delikatnych strojach na specjalną okazję np. na randkę. Nie jest to jednak wzór, w którym możemy iść do pracy czy na spotkanie biznesowe. Zarówno grubsze jak i cieńsze wzorki doskonale sprawdzą się na… sylwestra. Starannie dobrane mogą znacząco urozmaicić kreację takie jak sukienki, sprawiając, że będziemy wyglądać zachwycająco.