Popękane naczynka u nóg? - mamy na to szybki sposób - Zadbaj o swoje nogi

Opublikowany: 2017-10-16 16:34:00
Kategoria: Porady

Trudno sobie wyobrazić, aby w okresie jesienno-zimowym miało ich zabraknąć w naszej garderobie. Korzystamy z nich nie tylko ze względów praktycznych, gdy na dworze jest zimno, ale również z wielu innych powodów. Pajączki, czy przebarwienia powodują, że szukamy rozwiązań, które sprawią, że będziemy chciały eksponować nogi. Z pomocą przychodzą rajstopy. Odpowiednio dobrane zapewnią nam nie tylko komfort, ale przede wszystkim pozwalają podjąć profilaktykę, by zapobiec rozwojowi zmian skórnych.

Niezastąpiona mikrofibra

Istotnym elementem mającym wpływ na kondycję nóg z pajączkami są odpowiednio dobrane rajstopy. Zdecydowanie największym faworytem kobiet są rajstopy z mikrofibry. Tojeden z największych wynalazków współczesnych czasów. Wykonane ze specjalnej przędzy powstałej z odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien są 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Dzięki temu rajstopy są wyjątkowo lekkie i miękkie w dotyku, a w efekcie zapewnią komfort wielogodzinnej pracy w jednej pozycji, czy w trakcie długotrwałych podróży. Odznaczają się bardzo dobrymi parametry sprężystości i wytrzymałości. Z tego powodu są zalecane profilaktycznie wszystkim kobietom ze skłonnościami do powstawania żylaków, których pierwszym objawem zwykle są pajączki.

Najczęściej zaczyna się od jednego pajączka. Z czasem przybywa ich coraz więcej. Taki stan może trwać nawet kilka lat. Tymczasem tak niewinnie może zaczynać się choroba żylakowa. Nasze nogi są ciężkie, zmęczone, a pod koniec dnia puchną w okolicy kostek. To sprawia, że nie czujemy się komfortowo. Rajstopy wykonane z odpowiedniej przędzy mają zbawienny wpływ na nasze nogi. Te, wykonane z mikrofibry uwalniają nogi od uczucia zmęczenia, opuchlizny i obrzęku. U kobiet z czerwonymi żyłkami takie objawy pojawiają się zazwyczaj w godzinach wieczornych, po większym wysiłku fizycznym lub gdy przez kilka godzin stoją, lub siedzą w jednej pozycji.

Efektywny kamuflaż

Z przypadłością popękanych naczynek boryka się wiele kobiet. To jednak nie powód, aby nie nosić krótkich spódnic i sukienek. Czerwone pajączki i inne zaczerwienienia można skutecznie zakamuflować bez efektu ucisku i obciążania nóg. Wysoka jakość kryjącej mikrofibry zakryje wszystkie niedoskonałości ciała, pozwalając skórze swobodnie oddychać. W zależności od potrzeb i upodobań możemy wybrać dowolny poziom jej grubości.

Na rynku znajdziemy rajstopy kryjące 40-80 den, które dodatkowo wymodelują naszą nogę. Idealnie sprawdzą się w każdej stylizacji w wersji z półbutami i kozakami. Rajstopy o grubości 100 i więcej den to rajstopy mocno kryjące. Można je nosić do długich kozaków albo pod spodnie. Dają efekt głębi i wyrazistości koloru, a do tego zapewniają ciepło.

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz

 (z http://)