Smokey eyes - makijaż, który wykonasz samodzielnie

Opublikowany: 2017-11-30 18:03:55
Kategoria: Porady

Smokey eyes to makijaż, który świetnie wygląda na twarzy praktycznie każdej kobiety. Świetnie sprawdza się on szczególnie na specjalne okazje, na przykład takie jak wieczorne wyjścia ze znajomymi czy przeróżne imprezy. Wystarczy połączyć go z małą czarną, dodać do tego czarne pończochy lub czarne rajstopki i szpilki i już mamy klasyczną i bardzo kobiecą kreację. Jak wykonać smokey eyes samodzielnie w domu?

smokey eyes 1

Źródło: pinterest.com

Czego potrzebujesz?


Do wykonania smokey eyes przydadzą się kosmetyki, które obecne są w kosmetyczce niemalże każdej kobiety. Przede wszystkim potrzebny będzie główny cień do powiek, który stanowić będzie podstawowy kolor makijażu. Do tego przyda się także cień perłowy oraz cień o barwie ciemniejszej niż wybrany jako podstawowy. Najlepszy będzie taki, który posiada połyskujące drobinki, które nadadzą szczególnego wyrazu naszemu spojrzeniu. Do tego warto przygotować także bazę pod cienie, kredkę do oczu, tusz do rzęs oraz odpowiednie pędzelki do nakładania cieni. 


Zacznij od przygotowania


Aby makijaż smokey eyes naprawdę dobrze się prezentował warto najpierw odpowiednio przygotować pod niego powieki. W tym celu należy przede wszystkim nałożyć bazę pod cienie, aby wyrównać kolor skóry w tym miejscu oraz przedłużyć trwałość makijażu. Następnie warto użyć cienia o jasnej barwie, by rozjaśnić i optycznie powiększyć oczy. Należy nałożyć go od kącika oka i rozetrzeć w zagłębieniu i na łuku, zarówno na górnej, jak i na dolnej powiece. Warto pamiętać o tym, by nie rozcierać cienia na środek powieki. 

smokey eyes 2

Źródło: pinterest.com

Zadbaj o rzęsy


W tym miejscu warto także zadbać o rzęsy używając czarnej kredki w tym celu. Dobrze jest tuż nad rzęsami narysować czarną kreskę, by sprawić, że optycznie staną się one większe. Warto również rozetrzeć narysowany kontur. Dotyczy to zarówno rzęs na górnej, jak i dolnej powiece. 

smokey eyes 3

Źródło: pinterest.com

Wprowadź kolor


Wreszcie warto dodać do makijażu główny kolor. Jeśli chcemy wykonać klasyczny smokey eyes użyjmy czerni lub szarości, jednak możemy także eksperymentować z innymi kolorami. Cień nałożyć należy na górną powiekę w taki sposób, aby nie zakryć zastosowanego wcześniej cienia jasnego. To samo zrobić należy oczywiście na powiece dolnej. Następnie tuż przy rzęsach dobrze jest zastosować ciemny cień ze połyskującymi drobinkami, tak, by bardziej dopełnić całość. Na koniec mocno potuszuj rzęsy.

smokey eyes 4

Źródło: pinterest.com

rajstopy Mona - Angela 09

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz

 (z http://)