Zmęczone nogi po pracy - porady

Opublikowany: 2017-09-26 18:47:02
Kategoria: Porady

Praca w pozycji stojącej powoduje zmęczenie nóg, ich bolesność, a nawet w niektórych sytuacjach problemy z krążeniem lub pieczenie. Cierpiąc na powyższe objawy mamy kilka możliwości, aby im zaradzić. Jakich? Opiszemy je w poniższym artykule.

Dużo wody

Picie dużej ilości wody to sposób na uśmierzenie licznych dolegliwości. Nie tylko obolałych po pracy nóg. Płyny pochłaniane przez nasz organizm powodują wypłukiwanie toksyn z organizmu i wpływają na jego oczyszczenie. Duża ilość płynów w diecie pozwala na lepsze zarządzanie gospodarką wodną w organizmie. Sprawia, że jesteśmy bardziej orzeźwieni, czujemy się lepiej, a nasze nogi nie puchną tak dotkliwie. Jaką ilość płynów powinniśmy przyjmować w ciągu dnia? Przyjmuje się, że około 2-3 litrów. Warto pamiętać, że mówiąc o płynach, myślimy tutaj nie tylko o wodzie, ale również zupach, bulionach, sokach i innych. Pijąc samą wodę, możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Woda będzie zwyczajnie przepływać przez nasz organizm. Dlatego lepiej jest do butelki wody dodać sok z cytryny i sól. Taki naturalny izotonik będzie doskonałym sposobem na nasze problemy z nawodnieniem.

Rajstopy antyżylakowe

Skutecznym sposobem w przeciwdziałaniu zmęczeniu nóg, jak również późniejszym jego następstwom, czyli żylakom, są pończosznicze wyroby uciskowe. Dzięki ich noszeniu krew jest łatwiej odprowadzana z kończyn dolnych, co zmniejsza uczucie opuchnięcia, a także bolesność nóg.
Rajstopy antyżylakowe wywierają precyzyjny, dokładnie obliczony nacisk na różne partie nogi. Największy możemy zaobserwować na kostce. Im wyżej, tym jest on mniejszy. Rajstopy antyżylakowe można stosować zarówno profilaktycznie, przy bolesności nóg, jak i już przy wystąpieniu żylaków (pozwalają one zmniejszyć szybkość postępowania choroby). W tym ostatnim przypadku niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który dobierze odpowiednią siłę nacisku. Gdy nie mamy dostępnych pod ręką specjalnych pończoch przeciwżylakowych, a chcemy wyglądąć kusząco dla naszego partnera lepiej w tym przypadku wybrać rajstopy imitujące pończochy.

Rajstopy Relax Medica 20 den - Gabriella

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz

 (z http://)