Jak prać rajstopy?

Opublikowany: 2017-10-03 16:43:43
Kategoria: Porady

Współczesnym rajstopom - pomimo zaawansowanej technologii - wciąż daleko do doskonałości. Nie są one zbyt odporne na uszkodzenia, o czym przekonujemy za każdym razem, gdy puszcza nam "oczko". Nawet te mocne rajstopy można uszkodzić. Szczególnie podczas prania. Dlatego dziś sprawdzimy, co zrobić, aby zarówno grubsze rajstopy bawełniane, jak i cienkie rajstopy, zachować w dobrym stanie przez długi czas.

Pranie rajstop wcale nie jest łatwe

Pranie rajstop nie jest proste i wie o tym chyba każda kobieta, która po wrzuceniu ich do pralki nie mogła pozwolić sobie na ich powtórne założenie. Rajstopy ze względu na swoją delikatną strukturę (zwłaszcza te cienkie, jak i rajstopy we wzory) mogą ulegać podczas prania nie tylko takim uszkodzeniom mechanicznym, jak np. "oczka", ale również mechaceniu, czy też zaciąganiu. Trudno założyć takie po raz kolejny, gdyż oprócz spełnienia swojej podstawowej funkcji (utrzymania ciepła), nie dają one pozytywnego efektu wizualnego, na którym chyba najbardziej nam zależy. Z praniem rajstop jest nieco podobnie jak z praniem bielizny. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które zabezpieczą delikatne materiały.

Co może nam pomóc w zachowaniu rajstop w dobrej kondycji?

Dobrym pomysłem będzie zakup woreczka do prania bielizny. Dzięki niemu rajstopy będą chronione dodatkową warstwą materiału, co sprawi, że pralce o wiele trudniej będzie je zaciągnąć, a my będziemy mogły cieszyć się rajstopami w dobrej kondycji o wiele dłużej. Woreczki do prania wykonane są z cienkiego materiału, przez który bez problemu przenika woda. Umieszczając rajstopy w woreczku, mamy pewność, że nie będą one miały kontaktu z resztą prania (co zminimalizuje ryzyko ich zaciągnięcia). Co więcej, woreczek nie posiada żadnych metalowych elementów (jak np. siatka).


Rajstopy należy prać w niskiej temperaturze (najlepiej około 30 stopni). I odwirowywać je na niskich obrotach. Maksymalnie 600 obrotów na minutę. Wybierane do prania detergenty powinny być przeznaczone do prania delikatnych tkanin.

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz

 (z http://)